HODOWLA KONIKA POLSKIEGO – STADNINA KONI

WIRKOWICE DRUGIE 75, Gm. Izbica

Tel. 786 939 375

Konie, kiedyś spotykane w każdym gospodarstwie rolnym a dzisiaj już są rzadkością. Dla tych którzy chcą bliżej poznać te zwierzęta …..ZAPRASZAMY.

Z racji spokojnej rasy konia, doskonale nadaje się on do oprowadzania dla małych dzieci oraz do pierwszej przejażdżki wierzchem.

Turyści którzy chcieli by zobaczyć jak utrzymuje się konie we wspaniałej scenerii otoczenia, mile widziani są w Wirkowicach.

AKADEMIA SPORTÓW WODNYCH I ZIMOWYCH SKI-SURF W NIELISZU

Nielisz 210a, gm Nielisz
Tel 600 252 075
info@ski-surf.pl

Planując sobie pobyt w Nieliszu warto wziąć pod uwagę fakt, że miejscowość położona jest przy największym sztucznym zalewie na Lubelszczyźnie. W Nieliszu jest trzy plaże ale oprócz opalania warto aktywnie spędzić czas. Dla tego namawiam Was by wybrać się do Akademii Sportów Wodnych Ski-Surf na plaży Koko-Marina.

Miejsce to znajduje się tuż przy plaży Hotelu Marina.

Co może dla Was zorganizować Akademia?

–         Półkolonie Żeglarskie Akademia Mały Optymist,

  • Nauka Windsurfingu,
  • Nauka jazdy na skuterach wodnych,
  • Kursy Żeglarskie i Motorowodne
  • Wycieczka jachtem, skuterem, łódką po zalewie.

Oferta na zimę to :

  • Szkoła Narciarstwa i Snowboardu w Jacni,
  • Koko Przedszkole Narciarskie,
  • Wycieczki na stoki do Włoch i Francji wraz z instruktorami narciarstwa.

LATEM BRYCZKA – ZIMĄ KULIG

Jadwiga Lipska
Nielisz 243
22-413 Nielisz
Tel.  791066688

Naprzeciwko plaży „Moczydło” można zamówić sobie wycieczkę bryczką np. do Leśniczówki Nowiny lub w okolicy zalewu. Fajny punkt na spędzenie czasu. W zimie organizowane są kuligi wraz z ogniskiem.

SPŁYWY KAJAKOWE STANICA WODNA MARINA

210a Nielisz, 22-413 Nielisz
Telefon :+ (48) 84 631 27 18, 887 080 008
Email :hotel@marinanielisz.pl

Nasza Stanica Wodna zlokalizowana jest we wsi Michalów nad Rzeką Wieprz, nieopodal elektrowni wodnej i starej szkoły. Posiadamy unikalny i klimatyczny „swój kawałek ziemi”, który zamieniliśmy na bazę do wypadów kajakowych, trasa wodną wiodącą, aż do pomostu nad zbiornikiem wodnym w Nieliszu.
Dla początkujących spływowiczów możemy indywidualnie dobrać długość trasy i w każdym miejscu jesteśmy w stanie przejąć kajak.

Dysponujemy nowymi, nowoczesnymi dwuosobowymi kajakami.
Zabezpieczamy transport uczestników, oferujemy niezbędna pomoc logistyczną.

Jako jedyni w regionie zapraszamy na niezwykła atrakcję dla najmłodszych, bezpieczne „pierwsze kroki” na kajaku wokół naszej wyspy, która jest sercem naszej Stanicy oraz idealnym miejscem na ognisko i biesiadowanie.


SPŁYWY KAJAKOWE „KANUKAM”

Tarzymiechy Pierwsze 74, Gm. Izbica
Tel. 602 199 005
www.kanukam.pl

Jesteśmy mobilną wypożyczalnią kajaków, działającą głównie na terenie Izbickiego Przełomu Wieprza i Pawłowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Proponujemy Państwu wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób indywidualnych jak i większych grup w każdym przedziale wiekowym.

Wieprz to rzeka dzika i silnie meandrująca, której brzeg dodatkowo umacniają tzw. przerwańce, starorzecza częściowo lub całkowicie odcięte od nurtu dawnej meandry. Rzeka Wieprz charakteryzuje się ponadto dużą zmiennością poziomu wód a co za tym idzie różnorodnością warunków podczas spływów. Miejscami rzeka wcina się w malownicze skarpy. W korycie mogą znajdować się ponadto nieliczne przeszkody w postaci powalonych drzew. Dolina rzeki Wieprz posiada wysokie walory przyrodnicze. Z przedstawicieli fauny można tu zaobserwować m.in. bobra, wydrę, zimorodka, czaplę siwą i białą, dudka, żółwia błotnego, liczna jest również populacja kumaka nizinnego. Pośród bogactwa flory szczególnie istotne są kserotermiczne murawy z roślinnością stepową. Niezwykle interesujące jest również lokalne dziedzictwo kulturowe, liczne zabytki (niektóre widoczne w trakcie spływu) a także wyjątkowe dawne obyczaje.

Oferujemy:

-spływy z przewodnikiem turystycznym oraz ratownikiem

– do dyspozycji jest Przystań Kajakowa z miejscem na pole namiotowe, WC, miejsce na ognisko

Spływy są organizowane z Nielisza aż do Krasnegostawu.

ALPAKI

Tarzymiechy Trzecie 9, Gm.Izbica
603 290 777
www.szajowka.pl

Gospodarstwo, w którym prowadzona jest hodowla alpak. Atrakcja jak dla dzieci tak i dla dorosłych. Co gospodarze nam oferują podczas wizyty?

Można zwierzęta: karmić, głaskać i przytulać. Dowiemy się również od gospodarzy wielu ciekawych rzeczy na temat zwyczajów i zasad hodowli tych pięknych, przyjaznych zwierząt.

Kolejnym punktem są warsztaty, w których aktywnie można spędzić czas,wykonując takie zadania jak:  wyczesywanie wełny alpak, następnie filcowanie i formowanie w kulki, które można zabrać ze sobą, aby zrobić z nich np. wisiorek.

Do dyspozycji gości jest niezbędny sprzęt do stymulowania integracji sensorycznej: hamaki, leżaki, piłki, a nawet kocyki. Możliwość zorganizowania gila przez gospodarzy.

GOSPODARSTWO PASIECZNE „ULIK” Z ROZTOCZA

 Mokrelipie 85, Gm Sułów
Tel. 84 681 80 70
www.ulikroztocze.pl

Pasieka – Skansen – Zagroda edukacyjna. Wszystko w jednym miejscu. Tutaj można kupić smaczny miód i produkty związane z pszczelarstwem ale przede  wszystkim poznać proces produkcji miodu. Ciekawie przedstawiona prezentacja dla każdego, od  dziecka do osób dorosłych. Warto się zatrzymać na dłużej w tym miejscu.

LOTY PARALOTNIĄ

Krasnystaw
Tel. 790 380 498
www.lotynaparalotni.pl

 Dla osób szukających adrenaliny i chcących przełamać lęki najlepsza atrakcja to …. lot paralotnią nad Zalewem Nielisz. Można sobie zaplanować przelot nad miejscem zamieszkania lub innym miejscem dla nas ważnym. Organizator również wycieczki po Europie organizując w różnych krajach loty na paralotni.

CEGIELNIA WIERZCHOWINA

Wierzchowina k Chłaniowa, Gm. Żółkiewka
fb: CegielniaWierzchowina
Tel 509 716 246

Dwadzieścia km od Nielisza jest miejsce, gdzie każdy fan motoryzacji powinien przyjechać. Tam jest miejsce specjalnie przygotowane do szaleństw na kładach, samochodach terenowych czy motocyklach. Właściciel tego miejsca cyklicznie organizuje imprezy motoryzacyjne, zloty. Osoby które chciały by się nauczyć dobrze radzić podczas jazdy w terenie, mają okazję nauczyć się tego pod okiem fachowców. 

Trasy do nauki są doskonale przygotowane i bezpieczne.

SKOKI TANDEMOWE ZE SPADOCHRONU

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
Tel 84 616 92 59
www.aeroklubzamosc.pl

Skok ze spadochronem w tandemie to świetny pomysł na aktywny wypoczynek.  Podczas skoku około 25 minut będziesz się wznosić samolotem po to, aby zobaczyć z dużej wysokości świat. Następnie opuścicie instruktorem samolot po to, by doświadczyć wolnego spadania. Można wybrać sam skok, natomiast jeśli ktoś sobie życzy można zamówić sobie filmowanie, co jest wspaniałą pamiątką.   

ROWERY

Nielisz jest wspaniałą bazą na wycieczki rowerowe na Roztocze i do Zamościa. Do Zamościa jest asfaltowa ścieżka rowerowa. Innym szlakiem rowerowym na jaki warto wybrać się to: Nielisz – Grodzisko w Sąsiadce – Radecznica (bazylika i kapliczka na wodzie) – Nawóz – Nielisz. Warto również wspomnieć że przez rejon Nielisza przebiega tzw rowerowa autostrada czyli Green Velo. Przez kilka lat w Nieliszu organizowane były wyścigi kolarskie o randze krajowej i międzynarodowej. W 2021 roku przez Nawóz i Nielisz przebiegała trasa Tur de Polone.

Duży wybór wypożyczalni rowerów jest w Zwierzyńcu.

AKADEMIA PRZYRODNICZA NA ROZTOCZU

Facebook: Akademia Przyrodnicza na Roztoczu

ul. Miodowa 9 m 7
22-470 Zwierzyniec

tel. +48 605 261 036
https://academyofroztocze.pl
e-mail: info@academyofroztocze.pl

Akademia Przyrodnicza na Roztoczu oferuje wyprawy rowerowe (Bird&Bike) oraz wyprawy terenowe (Bird&Car) podczas których prowadzone są obserwacje ptaków (birdwatching). To jedyne i niepowtarzalne lekcje przyrody dla dzieci i dorosłych w towarzystwie doświadczonego przyrodnika i edukatora. Wyprawy startują ze Zwierzyńca i odbywają się w jego bliższej i dalszej okolicy (Szczebrzeszyn i Zbiornik Nielisz) a po umówieniu telefonicznym również z innych miejsc. Bogactwo przyrody Roztocza zapewnia dostępność ciekawych gatunków ptaków o każdej porze roku. Nasze oczy i nasz sprzęt optyczny (lornetki i luneta) pozwalają dostrzec różnorodność ptaków występujących: w lesie, na polu, na łące i w pobliżu wód (Zbiornik Nielisz). Obserwacja ptaków o poranku uskrzydla umysł i daje pozytywną energię na cały dzień. Jest to jedyna taka oferta na Lubelszczyźnie.

FORESTWAR PAINTBALL ZAMOŚĆ

Stabrów, Gmina Sitno
Facebook: facebook.com/ForestWarPaintball
Tel. 575858583
e-mail: forestwarpaintball@gmail.com

Młoda firma zajmującą się prowadzeniem paintballa którą witamy w gronie naszego Stowarzyszenia. Organizujemy integrację firmowe, wycieczki, urodziny, wieczory kawalerskie / panieńskie oraz wiele innych imprez. Posiadamy paintball zarówno dla starszych jak i dla młodszych (już od 7 roku życia!) Organizujemy różne zabawy oraz ogniska i grille.


Posiadamy:

– nowy i niezawodny sprzęt,

– areny z wieloma atrakcjami (m.in. domki, wieżyczki, okopy, samochody) przystosowane odpowiednio do wieku,

– specjalnie ogrodzony teren wyposażony w toaletę, altanki, grille, hamaki i przebieralnię 

– przeszkoloną kadrę opiekunów i sędziów.

 To wszystko w spokojnej okolicy z pięknym widokiem z dala od domów

 

 

WYPOŻYCZALNIA ROWERKÓW WODNYCH I KAJAKÓW

22-413 Nielisz
Nielisz 248
Tel. 724 735 817

Łatwo trafić do wypożyczalni bo znajduje się na końcu lejki przy plaży Moczydło. Polecamy skorzystania z rowerków wodnych co jest doskonałą atrakcją na spędzenie wolnego czasu na wodzie.