Przedstawiono tutaj PRL-owską rzeczywistość bez wyśmiewania, wychwalania i nostalgii, tylko taką, jaka była. Podczas blisko godzinnego zwiedzania poznasz mnóstwo kultowych rzeczy, postaci i zjawisk z czasów PRL. Starsi będą mogli przypomnieć sobie swoje lata młodości, a młodsi poznać lata sprzed transformacji ustrojowej, wszak tak nie odległe.

 

Muzeum zwiedza się z audioprzewodnikiem, do którego głosu użyczył Tomasz Knapik – słynny lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, a kiedyś lektor Polskiej Kroniki Filmowej – tak popularnej w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Zbiory zaprezentowano w 8 gabinetach (sklep, pokój z lat 70, kuchnia, łazienka, gabinet I sekretarza, posterunek milicji obywatelskiej, pokój z lat 80 i sala filmowa) oraz na 14 wystawach tematycznych (dokumentalna, muzyka i kultura, Pewex, turystyczna, warsztat z narzędziami, apteka, sportowa, motoryzacyjna, toaletka modnej pani i modnego pana, filmowa, budowlana, moda i krawiectwo, tablice informacyjno-ostrzegawcze). Hitem jest nowa wystawa – poświęcona katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Prezentowany zakres zbiorów to pamiątki z lat 1944–1989. W muzeum znajdują się zbiory zebrane głównie z terenów Roztocza i Zamojszczyzny, ale także przekazane przez „Zasłużonych Zaopatrzeniowców” z całej Polski. Pomimo tego, że upłynęło tyle lat, wiele rzeczy w muzeum jest jeszcze z metkami, z ceną i datą produkcji, w idealnym stanie.

Zabierzemy Cię, Obywatelu, w podróż do dawnych lat! Wizja kolejek, kartek na towary, komunizm, propaganda i cenzura, a z drugiej strony kultowe przedmioty, prywatki, dobra muzyka z winylów, świetne filmy, wzrost długości i komfortu życia – poczuj emocje minionej epoki! W cenie biletu oranżada przypominająca smak PRL!

Dane kontaktowe
ul. Weteranów 6
22-400 Zamość
tel 517 787 627

www.facebook.com/roztoczanskiemuzeumprl

godziny otwarcia: poniedziałek-środa i piątek-niedziela godz 10:00-18:00