Za pomocą nowoczesnych technologii i urządzeń interaktywnych będzie tam można poznawać Roztocze wszystkimi zmysłami. Cała idea tego miejsca nawiązuje do pokazania Roztocza, do uwypuklenia przyrody w sposób nowoczesny, poprzez rozszerzone rzeczywistości i nowoczesne technologie. Jest sala ognia, ziemi, powietrza i wody. W sali ziemi bardzo ciekawą atrakcją są piaskownice, usypując piasek na odpowiednią wysokość zmieniają się kolory. Kopiemy dołek – pojawia się kolor niebieski, czyli woda, usypujemy górkę – jest zielono, później kolor zmienia się na wyżynny, czyli żółty, a szczyty stają się czerwone .

Archipelag przez nowoczesne technologie i nawiązanie do tradycji, kultury i historii. Użyte mądrze technologie mogą przynieść bardzo wiele dobra i odciągnąć młodych ludzi od bezmyślnego przesuwania palcem po ekranie.

W Archipelagu Roztocze znajdziecie również 26 replik wiernie odtworzonych zamków w skali 1:30 tysięcy. Na zewnątrz jest park zabaw kreatywnych i labirynt.

Na pewno zadadzą sobie Państwo pytanie dlaczego Archipelag Roztocze umieściłem w TOP 10 Muzeów a nie TOP 10 Atrakcji. Archipelag stwarza formę aktywnego spędzenia czasu ale ma za zadanie przede wszystkim uczyć i pokazywać piękno Roztocza w różnych formach co skłoniło mnie do decyzji aby umieścić ją w grupie muzeów.

Dane kontaktowe
Budy 50

22-610 Krynice

www.parkzywiolow.pl

tel 510 101 910

godziny otwarcia: środa- piątek: 10:00-18:00, sobota-niedziela 10:00-19:00